29-IX-2021 Australia: brutalne działania policji na proteście przeciwko segregacji sanitarnej

 

 

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania wideo z brutalnych działań i interwencji policji, która pacyfikuje antycovidowe protesty. Mieszkańcy Australii protestują przeciwko przymusowi szczepień i postępującej segregacji sanitarnej.

W Australii od wielu tygodni trwają liczne protesty przeciwko ograniczeniom związanym z pandemią koronawirusa. Mieszkańcy kontynentu w różnych miastach gromadzą się na ulicach i zdecydowanie przeciwstawiają się przymusowi szczepień, a także segregacji sanitarnej, która w tym kraju przybrała na znaczeniu. Manifestacje są brutalnie rozpędzane przez policję i specjalne straże. Na niektórych filmach widać, że służby postępują z protestującymi jak z groźnymi przestępcami.

W ostatnich dniach największe demonstracje odnotowano w Melbourne i całym stanie Wiktoria. Tam lokalne władze wezwały uczestników manifestacji do wykonania testów na obecność koronawirusa. Okazało się, że jeden z uczestników był nosicielem wirusa. To wywołało brutalne i natychmiastowe działania funkcjonariuszy policji. O poziomie agresji można przekonać się z filmów zamieszczonych w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/i/status/1441509875524292611

Mieszkańcy Australii protestują także dlatego, że władze doprowadziły do kolejnego lockdownu. Wiele wskazuje na to, że na dobre stanie branża budowlana. Właśnie to szczególnie niepokoi pracowników, którzy mogą wkrótce stracić pracę. Jak wynika z oficjalnych danych podawanych przez jeden ze stanów, aż 73 procent budów nie przestrzega ograniczeń sanitarnych.

https://twitter.com/i/status/1441690712270065675

Sytuacja w Australii jest naprawdę bardzo poważna i trwa od wielu tygodni. Wystarczy przypomnieć co pisało BBC News pod koniec lipca. „Połowa spośród 26 milionów obywateli Australii została objęta lockdownem, który zdaniem tamtejszych władz ma „stłumić epidemię COVID-19”. W ten sposób władze kraju chcą zachęcić społeczeństwo do szczepień przeciw koronawirusowi, którym poddało się dotychczas 14 proc. mieszkańców kraju. „To najgorszy wskaźnik wśród krajów OECD” – podawało BBC, o czym pisaliśmy na łamach PCh24.pl.

Źródło: dorzeczy.pl, nczas.com, Twitter
WMa

 

za: PCh24.pl
https://pch24.pl/australia-brutalne-dzialania-policji-na-protescie-przeciwko-segregacji-sanitarnej/