19.12.2007 - Boże Narodzenie 2007

„Jezusie miły, my nie bogaci,

złota i miry nie możem dać Ci,

lecz dar cenniejszy mamy od mira,

to wiara serca, to miłość szczera ”

 

 

Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie Nowonarodzonym!

 

Każdy z nas może przyłączyć się do chórów anielskich i wyśpiewać z głębin serca swoją miłość do Nowonarodzonego w wertepie z przeczystej Dziewicy Maryi obiecanego Bożego Syna, Wcielone Słowo Boże i Zbawiciela świata. Będzie to pierwszy nasz dar złożony wraz ze śpiewem całej Prawosławnej Cerkwi. Drugi nasz dar to prawdziwa wiara w Nowonarodzonego Boga Słowo, Który pragnie naszych serc, szczerze Jemu oddanych. Te nasze dary będą większe od darów trzech mędrców.

 

 

Drodzy Bracia i Siostry!

 

 

Spieszymy z kolędą na ustach zagościć w Waszych domach, by przeżywaną radość w Ujkowickim Monasterze zanieść każdemu z Was z osobna i Waszym Rodzinom. Niech radość płynąca z Wertepu nigdy Was nie opuszcza, napełnia serce i rozum odwagą w głoszeniu tej prawdy innym, których oczy nie widzą światła betlejemskiej nocy, a gwiazda ukrywa przed nimi swój blask, tak jak przed szalonym Herodem, który nie umiał powitać Nowonarodzonego Mesjasza.

 

Z ośnieżonego Ujkowickiego Monasteru śww. Cyryla i Metodego, wspierani Pokrowem Watopedzkiej Bogurodzicy w Jej Cudownej Ikonie „Utiszenia ili Otrady” pozdrawiamy Was z Rizdwom Chrystowym 2007, Nowym Rokiem 2008 i Świętym Jordanem:

 

 

Chrystos Rażdajetsia – Sławite Joho!

Chrystos na zemli – zustriczajte!

Chrystos Chrestyłsia – u Jordani!

 

 

I życzymy dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego, duchowej radości i twardego stania w świętej Ortodoksyjnej wierze – na cały Nowy 2008 Rok.

 

 

Wasz Archimandryta Nikodem,

Założyciel i Ihumen

Cyrylo – Metodiańskiego Monasteru

i całe Ujkowickie Bractwo.